Apie Ebru meną, Ebru priemones, Ebruvyta lojalumo programą

Ebruvyta.lt - ebru meno priemonių gamyba, tiekimas ir pardavimas. Tapybos ant vandens renginių organizavimas.

Ebru video

Ebru menas - Tapyba ant vandens

Daugumos nuomone, tai nuostabus užsiėmimas šeimos rate, reali terapinė nauda ir puiki pramoga įvairiose šventėse: gimtadieniuose, sutiktuvėse, išleistuvėse, mergvakariuose, bernvakariuose, vestuvėse, krikštynose, darželiuose, mokyklose, jubiliejuose, įmonių vakarėliuose, miesto šventėse, festivaliuose ir kituose smagių netikėtumų ir puikios nuotaikos pilnuose renginiuose.

Tapybai ant vandens nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų. Pasisemti teigiamų emocijų ir gauti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai ir dažnai iš pirmo karto!

Tapyba ant vandens yra atliekama tam skirtoje vonelėje - ebru inde. Ebru teptuku, ant gamtiniu ebru vandens tirštikliu sutirštinto vandens, naudojant ebru gamtinius dažus, ištaškomas norimų spalvų fonas, kuris gaunasi panašus į marmuro raštą. Ebru lazdelėmis ir ebru šukomis formuojami įvairiausi raštai ir ornamentai, o gautas piešinys nuo ebru vandens perkeliamas ant ebru popieriaus ar kitų natūralių gaminių.

Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Ebru meno techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonių nuo 3 iki 80 metų, o greitai gaunamas rezultatas ir teigiamas tapybos ant vandens poveikis džiugina dažno širdį.

Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmiškai gyvą atspaudą ebru piešinyje. Kuris, dėka kūrėjo, gimsta vandenyje neįtikėtinai spalvingas, išmargintas įvairiausiais raštais ir susivijęs spalvų gijomis, pabunda naujam gyvenimui.

Paslaptingas ebru menas jau nuo 6 amžiaus buvo žinomas Kinijos imperatoriams. Ši tapybos ant vandens technika buvo slapta: ją naudojo gaminant slaptus dokumentus ir netgi pinigus. Vėliau, ebru menas šilko keliu buvo perduotas į Turkiją. 16-ame amžiuje iš Turkijos į Europą atkeliavęs ebru technika dekoruotas marmurinis popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankams.
Dabar ebru technika yra prieinama daugumai ir yra vienas iš būdų išreikšti ir pradžiuginti save bei nustebinti kitus. Ebru technika dekoruotas marmurinis popierius naudojamas paveikslų gamybai, įvairiems rankdarbiams, dovanų pakavimui, nuotraukų rėminimui ar knygų apipavidalinimui.

Ebru meno technika sukurtų darbų grožis ir unikalumas atsiskleidžia ne tik ant popieriaus. Ebru menas ypatingas tuo, jog piešinys nuo vandens gali būti perkeltas ir ant medžio, akmens, keramikos, natūralių audinių (šilko, medvilnės), odos, drobės ar net velykinių kiaušinių!

Iš jausmo sukurtas ir su meile padovanotas kūrinys, tai lyg asmeninis atspaudas artimojo širdyje. Ebru - menas, kuris suartina.

Tapyba ant vandens - tai gyvas procesas, kuris kaskart kinta ir pulsuoja skirtingais jausmais ir spalvomis. Nėra vienodų jausmų, nėra ir vienodų piešinių - kiekvienas iš jų unikalus ir savitas. Šiame gyvame procese svajonės virsta realybe! Tam tikslui ir sukurti gamtiniai ebru marmuravimo dažai, ebru reikmenys ir ebru priemonių rinkiniai.

Ebru meno priemonės, dažai ir įrankiai

Ebru dažai

Ebru mene naudojami gamtiniai dažai, pagaminti iš dirvožemio, uolienų, anglies, metalų oksidų ir augalų. Šie natūralūs dažai yra netirpūs vandenyje, savo sudėtyje neturi rūgšties ir kazeino, todėl ebru technika tapyti piešiniai ir jų spalvos išlieka ilgam laikui. Yra rasti ebru darbai, kurie išsilaikė daugiau nei 500 metų. Gamtiniai ebru dažai yra taupūs, saugūs žmogui ir aplinkai. Dažų paruošimui yra naudojamas gamtinis dažų skiediklis, dažniausiai gaminamas iš galvijų (jaučio) tulžies. Tulžis turi specfinį kvapą, prie kurio greitai priprantama. Šis kvapas padeda atskirti originalius gamtinius ebru dažus nuo dirbtinai sintetintų cheminių dažų. Šio gamtinio skiediklio dėka ebru dažai neskęsta, skleidžiasi ir tolygiai pasiskirsto ant vandens paviršiaus bei piešiant nesimaišo tarpusavyje.

Ebru vandens tirštiklis

Kad su ebru gamtiniais dažais būtų galima piešti ant vandens, jis turi būti sutirštintas ebru vandens tirštikliu. Šio gamtinio tirštiklio pagrindinė sudėtis yra jūros dumbliai. Iš jūros dumblių pagamintas ebru vandens tirštiklis yra saugus žmogui ir aplinkai. Jo dėka vanduo tampa tinkamo klampumo, ir tokiu būdu išlaiko dažus ant vandens paviršiaus. Teisingai paruoštas vanduo užtikrina itin tikslų, ant jo paviršiaus formuojamų, ornamentų išgavimą. Tam, kad vanduo nebūtų nei per skystas, nei per tirštas, yra naudojamas tiksliai dozuotas ebru vandens tirštiklis. Tai ne tik patogu, bet ir lengvai paruošiama. Ebru vandens tirštiklis lengvai tirpsta vandenyje. Paprastai tinka įprastas geriamas vanduo iš čiaupo, tačiau jeigu vandens kokybė abejotina, tuomet naudojamas virintas vanduo. Priklausomai nuo poreikio, galima pasigaminti 1,5; 2,5; 5 ar daugiau litrų ebru darbui paruošto vandens. Norimą kiekį vandens reikia sumaišyti su tam kiekiui skirtu tiksliai dozuotu ebru vandens tirštikliu, perplakti plakimo mentele arba mikseriu ir palikti brinkti mažiausiai 8 valandas. Tuomet dar kartą gerai išplakti ir esant galimybei palikti stovėti dar 1 valandą. Viską atlikus, turėsime daugkartinio naudojimo ebru vandenį. Teisingai paruoštas vanduo paprastai tinkamas naudoti nuo 1 iki 4 savaičių. Šaldytuve, stiklinėje talpoje laikomo vandens naudojimo laikas gali pailgėti iki 6-8 savaičių.

Ebru indas (vonelė)

Ebru vandens indai pagaminti iš cinkuotos skardos, todėl yra lengvi ir ilgaamžiai (atsparūs korozijai). Cinkuotos skardos ebru indai gaminami taip, kad nuimant piešinį maksimaliai bei saugiai nubrauktų vandenį ir išsaugotum piešinio spalvas. Paprastai 5cm gylio indai yra A4 ir A3 formato dydžio.

Ebru popierius

Skirtas tolygiai perkelti ebru piešinį nuo vandens paviršiaus. Ebru popierius akimirksniu įgeria dažus ir tikroviškai atvaizduoja piešinio spalvas.

Ebru teptukai

Skirti ebru fono marmuravimui (ebru dažams paskleisti ant vandens paviršiaus). Teptukų šereliai yra pagaminti iš arklio uodegos. Jie gerai laiko dažus ir tolygiai juos paskirsto ant vandens paviršiaus. Tradicinis teptuko kotelis gaminamas iš rožės stebelio arba buko. Teptukai yra lengvi, patvarūs ir patogūs laikyti. Jie būna 3 rūšių: standartiniai, dideli ir maži. Standartinis ebru teptukas skirtas kurti tradicinį marmuro efekto foną. Didelis ebru teptukas naudojamas kurti "burbulus" ir stambaus taškymo ebru foną. Mažas ebru teptukas skirtas kurti itin smulkaus taškymo marmurinį ebru foną.

Ebru lazdelės

Skirtos dėti dažų lašelius ant vandens paviršiaus ir iš susidariusių apskritimų formuoti ornamentus ar piešti abstrakcijas. Siauroji lazdelės dalis pagaminta iš metalo, o plačioji - iš natūralaus medžio. Dėl aptakios formos jas patogu laikyti. Ebru lazdelės lengvai formuoja norimo dydžio ornamentus, išgauna tikslias apskritimo formas. Lazdelių pagalba galima šalinti nepageidaujamas ornamento vietas. Ebru lazdelių komplektą sudaro penkios (metalinės) arba šešios (chromuotos), skirtingų storių lazdelės. 0,5mm ir 1mm storio ebru lazdelės skirtos smulkiems ornamentams vandens paviršiuje formuoti. 2mm ir 3mm lazdelės skirtos formuoti vidutinio dydžio ornamentus. Storiausia 4mm ebru lazdelė naudojama stambiems ornamentams vandens paviršiuje formuoti.

Ebru šukos

Naudojamos kurti įvairius raštus marmuruotame vandens paviršiuje. Šukų pagrindą sudaro natūralus medis. Dantukai pagaminti iš metalo. Priklausomai nuo paskirties, šukos turi skirtingus tarpus tarp dantukų. Ebru šukos su 1cm tarpais yra skirtos smulkaus rašto kūrimui. Su 2,5cm tarpais šukomis išgaunami vidutinio dydžio raštai. Pats stambiausias raštas kuriamas ebru šukomis su 5cm tarpais tarp dantukų. Šachmatinės ebru šukos skirtos marmuruotame vandens paviršiuje kurti stilizuotą raštą.  

Pipetė

Skirta į ebru dažus lašinti ebru dažų skiediklį ir vandenį. Pagaminta iš lengvo ir patvaraus plastiko. Talpi 10ml pipetė graduota kas 0,5mm.

Indeliai ebru dažams laikyti

Pagaminti iš stiklo. Ebru dažai laikomi stikliniuose indeliuose tarnauja ilgiau, nei pagamintuose iš plastiko. Plastikiniai indeliai naudojami tik ebru dažų siuntimui, nes mažesnis siuntinio svoris ženkliai sumažina transportavimo išlaidas. Stikliniai indeliai kieti, reikiamo aukščio, todėl juose tvirtai laikosi ebru teptukai. Stikliniai indeliai yra 200ml talpos, sandarūs, patogiai ir lengvai užsukami.

Laikraštis valymui

Yra taupus, daug patvaresnis nei popierinės servetėlės. Laikraštis labai gerai sugeria ir šalina dažų likučius nuo vandens. Švariai valo ebru lazdeles ir šukas.

Ebru priemonių pasiruošimo ir naudojimo mokymai

Padedame pasiruošti ir tinkamai naudoti ebru dažus ir priemones. Mokymų trukmė 1-2 val.

Ebru užsiėmimai

 Organizuojame ir rengiame ebru meno - tapybos ant vandens užsiėmimus Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Klaipėdoje. Užsiėmimų trukmė 1,5 - 2,5 val.

Ebru kvalifikacijos kėlimo kursai

Organizuojame ir rengiame kvalifikacijos kėlimo kursus skirtus socialiniams darbuotojams, socialinių darbuotojų padėjėjams, pedagogams, specialiesiems pedagogams, psichologams, psichoterapeutams. Išduodame kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus, patvirtintus Darbo ir socialinės apsaugos ministerijos (užskaitoma 8 ak.val. teorijos ir 8 ak.val. praktikos). Kursų trukmė 1-2 dienos.

Ebru renginiai

Organizuojame ebru meno - tapybos ant vandens renginius įvairiomis progomis: gimtadienio, jubiliejaus, sutiktuvių, išleistuvių, mergvakario, bernvakario, vestuvių, krikštynų, vakarėlių. Atvykstame į namus, kavines, įmones, darželius, mokyklas, miesto šventes, festivalius.

Ebru stovyklos

Organizuojame ebru meno - piešimo ant vandens stovyklas įvairaus amžiaus žmonėms. Galime suorganizuoti ir pravesti ebru meno užsiėmimą jūsų stovykloje visoje Lietuvoje.


Ebruvyta lojalumo programa

Registruoti pirkėjai nuo išleistos sumos uždirba 1% premijos taškų, keičiamų į nuolaidų kuponą:

 • 1 Eur = 1 premijos taškas
 • 1 premijos taškas = 0,01 Eur nuolaida kitam pirkimui
 • Premijos taškus galima konvertuoti į nuolaidų kuponą po 14 dienų nuo prekių pirkimo dienos
 • Grąžinus prekes, premijos taškai anuliuojami
 • 10 Eur yra mažiausia pirkimo suma, kuriai gali būti naudojamas nuolaidų kuponas

Kontaktai ir rekvizitai

 • Donatas Končius
 • Individualios veiklos pažymos Nr.: 620498
 • Registracijos adresas: S.Daukanto g. 7, Venta, Akmenės raj., LT-85322
 • Korespondencijos ir užsakymų atsiėmimo adresas: Kalniečių g. 111, Kaunas, LT-50180
 • Telefono numeris: +370 601 58645
 • Elektroninis paštas: info@ebruvyta.lt